Haber

Kayseri Melikgazi depremzedelere umut oldu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Enkaz altında önce tespit, sonra da hassas çalışma yapılarak kurtarılan vatandaşların kendilerine büyük memnuniyet verdiğini belirten Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı. Mustafa Palancioğlu, “10 ili kapsayan asrın afetinde Melikgazi’den giden gruplarımız kendilerine yakışan her türlü işi yaptılar ve üzerlerine düştüler. Melikgazi Belediyesi olarak depremin ilk saatlerinden itibaren 60’ın üzerinde işçi ve 40 civarında iş makinesi ile Kahramanmaraş’ta arama kurtarma çalışmaları yürüttük. Gruplarımız ilk günden itibaren sarsıntılı bölgede çalışmaya başladı. Nitekim Melikgazi Belediyesi’nin depremzedeyi enkaz altından kurtarma çabası birçok ulusal kanalda yayınlandı.

Türkiye’yi duygulandırdı, sevindirdi. Melikgazi ekiplerimiz 23 vatandaşımızı enkaz altından kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti. Yüzyılın felaketinde güzellikleri asla unutulmayacak olan tüm kahramanlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” söz konusu.
Lider Dr. Palancioğlu, uzun süre uykusuz ve yorulmadan çalışan ekiplerin enkaz altından yaralı bir kişiyi kurtarmak için yaptıkları çalışmalara şevk ve heyecan kattığını, tüm yorgunluğun unutulmasına vesile olduğunu sözlerine ekledi.

kazimkarabekir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu